Abracon Corporation ASG-P-X-A-212.500MHZ-T
ASG-P-X-A-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-X-A-212.500MHZ-T
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-X-A-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-P-X-A-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-P-X-A-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-X-A-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-P-X-A-212.500MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-X-A-212.500MHZ-T
Related LinksASG-P-X-A-2, ASG-P-X-A-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-X-A-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-P-X-A-212.500MHZ-T
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 30 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8SOIC datasheet.pdf
POT 50K OHM 3W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 81.6 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 52K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 3MM RND T/H datasheet.pdf