Abracon Corporation ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T
ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 500.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T
QUANTITY
ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAbracon - ASG2 Series Ultra-Miniature Oscillators
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG2-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency500MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T
Related LinksASG2-D-V-A-, ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG2-D-V-A-500.000MHZ-T
RACK ALUM 13X17X3.5 BLK datasheet.pdf
CAP CER 43PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 10.19"L X 11.45"W datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RELAY SAFETY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf