Abracon Corporation ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T
ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 1.000GHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T
QUANTITY
ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAbracon - ASG2 Series Ultra-Miniature Oscillators
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG2-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T
Related LinksASG2-D-X-A-1, ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG2-D-X-A-1000.000MHZ-T
IC XDCP QUAD 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 51 OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 24DIP datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 4A DO201AD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf