Abracon Corporation ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T
ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T.pdf
Availability of ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T
QUANTITY
ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
SeriesASG2-LJ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T
Related LinksASG2-LJ-125.0, ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T Details Description
Related parts for ASG2-LJ-125.000MHZ-513299-T
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf