Abracon Corporation ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295 picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
Brief Description
OSC XO 250.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295.pdf
Availability of ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
QUANTITY
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
Internal Part NumberEIS-ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package500
SeriesASG2-LJ
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency250MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
Related LinksASG2-LJ-250., ASG2-LJ-250.000MHZ-513295 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295 Details Description
Related parts for ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
FAN AXIAL 40X6MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SGL CH CODEC LP LV 30-TSSOP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD BUFF 20-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
PAC-QTUM-RV24-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 11 datasheet.pdf
IC 32BIT SRL CMOS 220V 44PQFP datasheet.pdf