Abracon Corporation ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T
ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T
Brief Description
OSC XO 400.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T.pdf
Availability of ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T
QUANTITY
ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
SeriesASG2-LJ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency400MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T
Related LinksASG2-LJ-400.0, ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T Details Description
Related parts for ASG2-LJ-400.000MHZ-513297-T
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 1OHM RON 8MSOP datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
BOARD DEMO LTM4613 datasheet.pdf
RES 0.226 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 141MA 20 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf