Abracon Corporation ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T
ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 644.53125MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T.pdf
Availability of ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T
QUANTITY
ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAbracon - ASG2 Series Ultra-Miniature Oscillators
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG2-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency644.53125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T
Related LinksASG2-P-V-A-6, ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T Details Description
Related parts for ASG2-P-V-A-644.53125MHZ-T
DIODE GEN PURP 600V 8A D2PAK datasheet.pdf
IC SCHMITT-TRIGG INVERTER SC70-5 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
THERMOCOUPLE J datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 74POS 2MM T/H datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE A 14POS datasheet.pdf
GDT 90V 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf