Abracon Corporation ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T
ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 1.000GHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T
QUANTITY
ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
SeriesASG2-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T
Related LinksASG2-P-X-B-1, ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG2-P-X-B-1000.000MHZ-T
CONN D-SUB RECEPT 25POS W/O CONT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DL R/A TIN datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf