Abracon Corporation ASG2-P-X-B-120.000MHZ
ASG2-P-X-B-120.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-P-X-B-120.000MHZ
Brief Description
OSC XO 120.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG2-P-X-B-120.000MHZ.pdf
Availability of ASG2-P-X-B-120.000MHZ
QUANTITY
ASG2-P-X-B-120.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-P-X-B-120.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG2-P-X-B-120.000MHZ
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package30
SeriesASG2-P
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-P-X-B-120.000MHZ
Related LinksASG2-P-X-B, ASG2-P-X-B-120.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-P-X-B-120.000MHZ Details Description
Related parts for ASG2-P-X-B-120.000MHZ
IC MOTOR DRIVER PAR 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 332K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.62"L X 2.62"W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf