Abracon Corporation ASG2-P-X-B-120.000MHZ
ASG2-P-X-B-120.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-P-X-B-120.000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 120.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG2-P-X-B-120.000MHZ.pdf
Availability of ASG2-P-X-B-120.000MHZ
QUANTITY
ASG2-P-X-B-120.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-P-X-B-120.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG2-P-X-B-120.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAbracon - ASG2 Series Ultra-Miniature Oscillators
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package30
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG2-P
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-P-X-B-120.000MHZ
Related LinksASG2-P-X-B, ASG2-P-X-B-120.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-P-X-B-120.000MHZ Details Description
Related parts for ASG2-P-X-B-120.000MHZ
FIXED IND 22MH 50MA 160 OHM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 320MW SOD323 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS TIN SMD datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 195MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf