Abracon Corporation ASGTX-C-100.000MHZ-1-T
ASGTX-C-100.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-100.000MHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 100.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-100.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-100.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-100.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-100.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-100.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-100.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-100, ASGTX-C-100.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-100.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-100.000MHZ-1-T
RES SMD 280 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 28-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4A UFM datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 2.5A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf