Abracon Corporation ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2
ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 100.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-C-100, ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-100.000MHZ-2-T2
CONN HOUSING 20POS 1.25MM datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 2A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
PIN CONTACT WIRE2WIRE NICKEL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf