Abracon Corporation ASGTX-C-106.250MHZ-1
ASGTX-C-106.250MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-106.250MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-106.250MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-C-106.250MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-C-106.250MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-106.250MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-106.250MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductASGTX 1.50 GHz High-Performance TCXOs and VCTXOs
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1
TypeVCTCXO
Frequency106.25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-106.250MHZ-1
Related LinksASGTX-C-10, ASGTX-C-106.250MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-106.250MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-C-106.250MHZ-1
IC OPAMP GP 175MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CHROMALIT ROUND 70CRI 100MM DIA datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
ACCY STRAIGHT BRKT 3/4" TRUNK datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 52MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf