Abracon Corporation ASGTX-C-13.000MHZ-1-T
ASGTX-C-13.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-13.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 13.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-13.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-13.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-13.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-13.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-13.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-13.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-13, ASGTX-C-13.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-13.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-13.000MHZ-1-T
TEST CLIP 100PIN QFP .65MM PITCH datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DRVR 20-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25K OHM 1% 25W datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 24SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
13+13 WAY F CRIMP S/BORE WO/JS datasheet.pdf
WASHER FLAT M6 NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf