Abracon Corporation ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2
ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 149.875MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency149.875MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-C-149, ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-149.875MHZ-1-T2
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TOOL CRIMP LONG HANDLE datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP TURRET TERMINAL 507 SERIES datasheet.pdf
CONN RCPT 43 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
BOOM ASSEMBLY datasheet.pdf
FUSE CANADIAN D TYPE 600V TIME datasheet.pdf