Abracon Corporation ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 150.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency150MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-C-150, ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-150.000MHZ-1-T2
DIODE GEN PURP 600V 70A DO203AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A SOT-227 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V 99W OUT datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT DUAL 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS R/A MALE SMD datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
ESD SHP TRVLR 10X12 CLR/YL10PK datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf