Abracon Corporation ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2
ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 150.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency150MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-C-150, ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-150.000MHZ-2-T2
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V VSOF5 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP POLYMER 33UF 20% 25V T/H datasheet.pdf