Abracon Corporation ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2
ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-C-19., ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-19.200MHZ-1-T2
CABLE FLAT FLEX 22POS 0.5MM 3" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
IC BINARY COUNTER UP/DOWN 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CABLE TIE 190 X 4.8MM TRANS datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/16"-100' BLACK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TFLEX SF670 18" X 18" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
LGH-1 & 1L LEAD SGL END O-RING datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf