Abracon Corporation ASGTX-C-250.000MHZ-1-T
ASGTX-C-250.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-250.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 250.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-250.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-250.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-250.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-250.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-250.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency250MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-250.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-250, ASGTX-C-250.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-250.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-250.000MHZ-1-T
VARISTOR 216V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SRL INP MULT 16CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 8UMAX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
PMI BASE 15/32 INCAND MIDG SLDR datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf