Abracon Corporation ASGTX-C-32.000MHZ-1
ASGTX-C-32.000MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-32.000MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 32.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-32.000MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-C-32.000MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-C-32.000MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-32.000MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-32.000MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency32MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-32.000MHZ-1
Related LinksASGTX-C-3, ASGTX-C-32.000MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-32.000MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-C-32.000MHZ-1
CAP CER 47PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
IC OVP TRIPOLAR TELECOM I2PAK datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 041 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT CABLE ASSY 3POS 18AWG datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 4K OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf