Abracon Corporation ASGTX-C-38.400MHZ-1-T
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-38.400MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-38.400MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-38.400MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-38.400MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-38, ASGTX-C-38.400MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-38.400MHZ-1-T
RES 634K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS .100 L.210 datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR SOP datasheet.pdf
GAGE M22520/6-017 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS SMT 1.5MM TIN datasheet.pdf