Abracon Corporation ASGTX-C-51.840MHZ-1-T
ASGTX-C-51.840MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-51.840MHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 51.84MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-51.840MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-51.840MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-51.840MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-51.840MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-51.840MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency51.84MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-51.840MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-51, ASGTX-C-51.840MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-51.840MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-51.840MHZ-1-T
DIODE ZENER ARRAY 13V SOT23-3 datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
YELLOCK CRIMP CONT MALE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ28 PG29 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf