Abracon Corporation ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2
ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 52.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency52MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-C-52., ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-52.000MHZ-1-T2
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SAC-8P-3-PUR CABLE datasheet.pdf
MINITEK SHRD STACKING HDR datasheet.pdf
MODULE SPM 250V 2A SPM5P-023 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf