Abracon Corporation ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 52.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency52MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-C-52., ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-52.000MHZ-2-T2
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A SC59R datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR DAC101C08X datasheet.pdf
CONN JACK 1/4" PHONE ENCLOSE PC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 30POS DL .156X.2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO AMP SDLVA 24SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 48W datasheet.pdf