Abracon Corporation ASGTX-D-1.500GHZ-1
ASGTX-D-1.500GHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-1.500GHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 1.5GHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-1.500GHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-D-1.500GHZ-1
QUANTITY
ASGTX-D-1.500GHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-1.500GHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-1.500GHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductASGTX 1.50 GHz High-Performance TCXOs and VCTXOs
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency1.5GHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-1.500GHZ-1
Related LinksASGTX-D-1, ASGTX-D-1.500GHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-1.500GHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-D-1.500GHZ-1
IC POT DGTL 50K 1CH SPI 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
ACCESSORIES datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf