Abracon Corporation ASGTX-D-120.000MHZ-1
ASGTX-D-120.000MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-120.000MHZ-1
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-120.000MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-D-120.000MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-D-120.000MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-120.000MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-120.000MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductASGTX 1.50 GHz High-Performance TCXOs and VCTXOs
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency120MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-120.000MHZ-1
Related LinksASGTX-D-12, ASGTX-D-120.000MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-120.000MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-D-120.000MHZ-1
TAPE PLASTIC FILM 1/4"X 36YD datasheet.pdf
IC PWR SW USB 2CH 1.5A 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 19POS datasheet.pdf
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
P&S 3P4W 60A/3P 600V CONN WTRT datasheet.pdf
RES 453K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
HDM SMPR110F170O G (CUTS) datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf