Abracon Corporation ASGTX-D-120.000MHZ-1
ASGTX-D-120.000MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-120.000MHZ-1
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-120.000MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-D-120.000MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-D-120.000MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-120.000MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-120.000MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductASGTX 1.50 GHz High-Performance TCXOs and VCTXOs
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency120MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-120.000MHZ-1
Related LinksASGTX-D-12, ASGTX-D-120.000MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-120.000MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-D-120.000MHZ-1
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 1111 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 45A 2WPACK datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 1MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 985MA 130 MOHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 450MA 442 MOHM datasheet.pdf