Abracon Corporation ASGTX-D-149.875MHZ-1-T
ASGTX-D-149.875MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-149.875MHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 149.875MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-149.875MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-149.875MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-149.875MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-149.875MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-149.875MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency149.875MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-149.875MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-149, ASGTX-D-149.875MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-149.875MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-149.875MHZ-1-T
CONN EDGECARD 60POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 243 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 2.7A 43 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR 5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf