Abracon Corporation ASGTX-D-30.000MHZ-1-T
ASGTX-D-30.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-30.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 30.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-30.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-30.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-30.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-30.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-30.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency30MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-30.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-30, ASGTX-D-30.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-30.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-30.000MHZ-1-T
CAP TANT 220UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M BLUE 15' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLY 330UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf