Abracon Corporation ASGTX-D-30.000MHZ-2
ASGTX-D-30.000MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-30.000MHZ-2
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 30.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-30.000MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-D-30.000MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-D-30.000MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-30.000MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-30.000MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency30MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-30.000MHZ-2
Related LinksASGTX-D-3, ASGTX-D-30.000MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-30.000MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-30.000MHZ-2
IC OPAMP GP 44MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 78POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE MOD 600A 700V BLADE datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.28 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SNAP ACT SEALED SWITCH 0.1A datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 200MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf