Abracon Corporation ASGTX-D-38.400MHZ-1-T
ASGTX-D-38.400MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-38.400MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-38.400MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-38.400MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-38.400MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-38.400MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-38.400MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-38.400MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-38, ASGTX-D-38.400MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-38.400MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-38.400MHZ-1-T
RES 750K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR20H/AE20M/HPK20H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMB datasheet.pdf
RES 852 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf