Abracon Corporation ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 38.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-38, ASGTX-D-38.880MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
RES ARRAY 13 RES 1.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER DISPLAY LED 44PLCC datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V/5V 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONTACT PIN 16-18AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 100K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 266MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf