Abracon Corporation ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 38.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-D-38., ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-38.880MHZ-1-T2
RES ARRAY 5 RES 390K OHM 10SIP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR L6225PD SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CRYSTAL 24.5760 MHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf
GDT 260V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
FUS 170 VDC F/A TEK-GARD 35A MID datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 35 V datasheet.pdf