Abracon Corporation ASGTX-D-49.152MHZ-2-T
ASGTX-D-49.152MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-49.152MHZ-2-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 49.152MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-49.152MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-D-49.152MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-D-49.152MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-49.152MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-49.152MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency49.152MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-49.152MHZ-2-T
Related LinksASGTX-D-49, ASGTX-D-49.152MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-49.152MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-49.152MHZ-2-T
CAP TANT 10UF 10V 20% 0603 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V CH 0402 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
ADAPTER M/M 3.5MM 26.5GHZ datasheet.pdf