Abracon Corporation ASGTX-D-500.000MHZ-2
ASGTX-D-500.000MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-500.000MHZ-2
Brief Description
OSC VCTCXO 500.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-500.000MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-D-500.000MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-D-500.000MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-500.000MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-500.000MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
TypeVCTCXO
Frequency500MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-500.000MHZ-2
Related LinksASGTX-D-50, ASGTX-D-500.000MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-500.000MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-500.000MHZ-2
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN DIN PLUG R/A 96POS 3ROWS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.7A DDPAK datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 600VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL .100 TIN datasheet.pdf
CABLE DSUB PLUG 21POS LEADS 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf