Abracon Corporation ASGTX-D-98.304MHZ-2-T
ASGTX-D-98.304MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-98.304MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 98.304MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-98.304MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-D-98.304MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-D-98.304MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-98.304MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-98.304MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency98.304MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)