Abracon Corporation ASGTX-P-10.000MHZ-1-T
ASGTX-P-10.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-10.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-10.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-10.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-10.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-10.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-10.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-10.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-10, ASGTX-P-10.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-10.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-10.000MHZ-1-T
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DUAL INVERTER GATE SOT-23-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 60A DPAK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 38POS .152M datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf