Abracon Corporation ASGTX-P-100.000MHZ-2-T
ASGTX-P-100.000MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-100.000MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 100.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-100.000MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-P-100.000MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-P-100.000MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-100.000MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-100.000MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-100.000MHZ-2-T
Related LinksASGTX-P-100, ASGTX-P-100.000MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-100.000MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-100.000MHZ-2-T
FILTER LINE 2MH 10A VERTICAL datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 900KHZ TO220-11 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3V USP-3 datasheet.pdf
CONTROL RELAY CURRENT 110VAC DIN datasheet.pdf
TAPE VHB BLACK 3" GEN PURPOSE datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 33VC SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
IC DAC LOW PWR DIFF OUT 28SSOP datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
LED IND RED 24V 6" LEAD datasheet.pdf