Abracon Corporation ASGTX-P-12.800MHZ-1-T
ASGTX-P-12.800MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-12.800MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-12.800MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-12.800MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-12.800MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-12.800MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-12.800MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-12.800MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-12, ASGTX-P-12.800MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-12.800MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-12.800MHZ-1-T
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
STEEL MOUNTING SCREW CLIP datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 8DIP datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR 6POS FMALE 6' datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 8pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
COMBO 13W3 M PCB R/A G50 ZINC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 12A datasheet.pdf