Abracon Corporation ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2
ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-P-12., ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-P-12.800MHZ-2-T2
FIXED IND 120UH 1.25A 320 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 6POS STR 18-16AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
M20 TO 1/2 INCH NPT ADAPTER SS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
4500UF 250V 76X143 85C ST datasheet.pdf