Abracon Corporation ASGTX-P-120.000MHZ-2-T
ASGTX-P-120.000MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-120.000MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-120.000MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-P-120.000MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-P-120.000MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-120.000MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-120.000MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency120MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-120.000MHZ-2-T
Related LinksASGTX-P-120, ASGTX-P-120.000MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-120.000MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-120.000MHZ-2-T
MOSFET N-CH 30V 62A TO-262 datasheet.pdf
PIN RECPT .015/.025 DIA 0252 SER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 320A DO205 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN IDC 15POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC HNG LVR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf