Abracon Corporation ASGTX-P-19.440MHZ-1
ASGTX-P-19.440MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-19.440MHZ-1
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-19.440MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-P-19.440MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-P-19.440MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-19.440MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-19.440MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-19.440MHZ-1
Related LinksASGTX-P-1, ASGTX-P-19.440MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-19.440MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-P-19.440MHZ-1
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RUN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 2200PF 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf