Abracon Corporation ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-20, ASGTX-P-20.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
RES 680 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 32PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
HEATSINK SMT D-PAK/TO-252 TIN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 140MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC DAC 14BIT CMOS DUAL 48LQFP datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047 UF 10% 1000VDC datasheet.pdf