Abracon Corporation ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-20, ASGTX-P-20.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-20.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-20.000MHZ-1-T
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 24.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMB datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FLANGE COUPLING 4951 SERIES datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf