Abracon Corporation ASGTX-P-250.000MHZ-1-T
ASGTX-P-250.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-250.000MHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 250.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-250.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-250.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-250.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-250.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-250.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency250MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-250.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-250, ASGTX-P-250.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-250.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-250.000MHZ-1-T
IC MCU 8BIT 15K OTP 56SDIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 16DIP datasheet.pdf
LGH 4 DBL MLD END LEAD ASY datasheet.pdf
CABLE 2POS M12 PLUG-SOCKET 0.5M datasheet.pdf
CONN SOCKET 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG 9POS 0.156" datasheet.pdf
RES 270K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.681 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf