Abracon Corporation ASGTX-P-38.400MHZ-1-T
ASGTX-P-38.400MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-38.400MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-38.400MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-38.400MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-38.400MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-38.400MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-38.400MHZ-1-T
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-38.400MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-38, ASGTX-P-38.400MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-38.400MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-38.400MHZ-1-T
OSC TCXO 76.8KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BOARD TERMINAL TURRET 8POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 125V datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 5/8" 7/16 UNF 1-5V datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MIN D FE PCR NON MAGNETIC_50P_CR datasheet.pdf
RIBBON WAX WITH TDP4*HY AND PT datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
4.7UF 100V 5X11 105C RAD datasheet.pdf