Abracon Corporation ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency50MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
Related LinksASGTX-P-50, ASGTX-P-50.000MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A TO252-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 6.2A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CIR 9C 6#16 3#12 FR PIN PLUG datasheet.pdf
MKP 10UF 5% 850VDC DRAWING T7 datasheet.pdf