Abracon Corporation ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
TypeVCTCXO
Frequency50MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
Related LinksASGTX-P-50, ASGTX-P-50.000MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-50.000MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-50.000MHZ-2-T
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADV BATTERY MONITOR 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
UT 16 RD datasheet.pdf
26500 16C 16#16 S BY RECP LC datasheet.pdf
DIODE ESD 5V BIDIR 0603 datasheet.pdf