Abracon Corporation ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2
ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 500.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency500MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-P-500, ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-P-500.000MHZ-1-T2
CONN HEADER 64PS R/A SHORT LA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 34PS GOLD SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 568NM 40MCD RED datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 160MA 4.87 OHM datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
68UF 50V 9.53X34.93 AXI datasheet.pdf