Abracon Corporation ASGTX-P-622.080MHZ-1-T
ASGTX-P-622.080MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-622.080MHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 622.08MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-622.080MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-622.080MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-622.080MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-622.080MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-622.080MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency622.08MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-622.080MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-622, ASGTX-P-622.080MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-622.080MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-622.080MHZ-1-T
RES 10.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
MODULE DDR 256MB 240-DIMM datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
LENS/HOLDER/TAPE FOR CREE MX6 datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf